MEJKAP

13 lutego 2021
Ewa Zając

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Wojtka Michalskiego i Iwa Hajdamowicza początkowo, by stworzyć muzykę do autorskiego spektaklu A. Szmigrodzkiej „Piekło Niebo” (premiera odbyła się w listopadzie 2012 roku).

W skład zespołu weszli Wojtek Michalski – wokalista, kompozytor i jedyny hanys w zespole z Radzionkowa pod Katowicam. W Jeleniej Górze do Wojtka dobili kolejno: Iwo Hajdamowicz – gitarzysta, kompozytor i aranżer, jeden z najlepszych wirtuozów gitarowych Dolnego Śląska, w latach dziewięćdziesiątych – założyciel hardrockowej grupy „Mienta Gratiz”. Andrzej Kolasiński – basista, w latach osiemdziesiątych – założyciel legendarnej grupy SPECTRUM, obecnie członek grup: JazzBend ODM w Jeleniej Górze, AMAtrio z Anią Kosą i Marcinem Sweklejem (liderami grupy W TYM SĘK). Za Kubę Zakrzewskiego na klawisze dotarł Janusz Hada. Najtrudniej (jak zawsze) było z perkusistą. W końcu znalazł się. Z niespożytą energią, którego chłopcy wciąż muszą hamować w tempie i sile uderzenia – rockendrolowiec Piotr Stojek. Muzykę do utworów pisze Wojciech Michalski. Teksty tworzy Agata Szmigrodzka. Naszym celem jest po prostu dobra piosenka bez makijażu.

W 2020 roku podczas nagrań do płyty ” Nie bój się jutra” dołączyła do zespołu Katarzyna Jiruska ze swoim fantastycznym głosem i saksofonem oraz Łukasz Łoś z gitarą elektryczną.

Zespół wydał płyty – PRZEMIJANIE

NIE BÓJ SIĘ JUTRA

Skład – Wojtek Michalski (wokal, gitara)

Katarzyna Jiruska (wokal, saksofon)

Andrzej Kolasiński (git. Basowa, akustyczna)

Łukasz Łoś (git. elektryczna, akustyczna)

Youtube

www.youtube.com

Facebook

www.facebook.com

Instagram

www.instagram.com

Spotify